علت فشار خون کودک را در خوابش جستجو کنید

علت فشار خون کودک را در خوابش جستجو کنید

روزنامه جام جم: محققان آمریکایی اعلام کردند عادت بی خوابی و کم خوابی در کودکان عامل ایجاد بیماری فشار خون بالا است.
 

علت فشار خون کودک را در خوابش جستجو کنید - تصویر 1

 

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان اعلام کردند خطر ابتلا به فشار خون بالا در کودکانی که کمتر از ۶ ساعت و نیم می خوابند دو برابر شده و در کودکانی که دارای مشکل بی خوابی هستند احتمال بروز فشار خون وجود خواهد داشت. همچنین این عادت می تواند سبب بروز بیش فعالی در نوجوانان شود.

گروه تحقیقاتی بر روی ۲۳۸ نوجوان ۱۳ تا ۱۶ ساله مطالعه به عمل آورد که نتیجه آن پی بردن به فشار خون بالا و بیش فعالی در ۱۴ درصد از این نوجوانان بود. ۱۶ درصد از نوجوانان مورد مطالعه دچار بدخوابی بودند به این معنی که به سختی به خواب می رفتند و یا زود از خواب بر می خواستند. ۱۱ درصد دیگر آنها کمتر از ۶ و نیم ساعت در شبانه روز می خوابیدند.

بر اساس گزارش ام اس ان بی سی، محققان بر این باورند که یکی از دلایل بروز این مشکلات وجود عواملی مانند رایانه ها و یا تلفن های همراه در محل خواب نوجوانان است و معتقدند با ایجاد برنامه زمانبندی شده و محیط خواب مناسب برای خواب نوجوانان توسط خانوده ها می توان از بروز مشکلات فشار خون در آنها جلوگیری کرد.

فشار خون مناسب برای نوجوانان ۹۰/۱۴۰ اعلام شده است که در صورت بالا رفتن آن احتمال بروز بیماریهایی مانند بیماریهای کلیه، سکته خفیف و مشکلات سرخرگی افزایش خواهد یافت. در عین حال نوجوانان به ۹ ساعت خواب کامل در شبانه روز نیاز دارند.

بی‌خوابی
کم‌خوابی
فشارخون
کودکان
رایانه
تلفن‌همراه
سرخرگی
بدخوابی
نوجوانان
کلیه
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه