گرد و غبار و دوده معمولا عاملی برای کثیف شدن سطوح و پاک کردن مرتب آنها است که با نسل جدید اسپری حاوی ذرات نانو این مشکل در آینده زود از بین خواهد رفت.

باشگاه خبرنگاران: گرد و غبار و دوده معمولا عاملی برای کثیف شدن سطوح و پاک کردن مرتب آنها است که با نسل جدید اسپری حاوی ذرات نانو این مشکل در آینده زود از بین خواهد رفت.

کارشناسان دانشگاه کالج لندن به تازگی یک اسپری ضد آب منحصربفرد مخصوص پاک کردن ذرات گرد و غبار، میکروب، روده و سایر آلودگی‌ها ابداع کرده‌اند که با اسپری کردن آن به هر سطح علاوه بر تمیز شدن آن سطح با وسیله دیگر هیچ نوع آلودگی، گرد و غبار و یا دوده به آن نمی‌چسبد.

خداحافظی ازخانه‎تکانی با این‎اسپری+تصاویر

گفتنی است، این اسپری از ماده اصلی ذرات دی اکسید تیتانیوم و بر پایه فناوری نانو ساخته شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این اسپری خود تمیز شونده هر سطحی را ضد آلودگی می‌کند و افراد پس از استفاده از آن تنها یکبار بر روی هر سطح یا هر شی‌ء دیگر نیازی به تمیز کردن آن سطح ندارند.

کارشناسان سازنده این اسپری ایده اصلی ساخت آن را طبیعت و بویژه پرهای حیواناتی مانند قو می‌دانند که ضدآب است و در عین حال کثیف نمی‌شود.

خداحافظی ازخانه‎تکانی با این‎اسپری+تصاویر

قرار است از این تکنولوژی برای ساخت لباس‌های ضد آب با قابلیت عدم کثیف شوندگی استفاده شود.

در عین حال این اسپری می‌تواند برای ضد عفونی کردن و تمیز نگه داشتن اماکن بیمارستانی و اتاق‌های عمل مورد استفاده قرار گیرد و به این ترتیب مانع از انتشار عفونت‌های بیمارستانی شود.

خداحافظی ازخانه‎تکانی با این‎اسپری+تصاویر
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه